Popüler Masallar

Alakarga Masalı

alakarga masali

    Bir varmış bir yokmuş, Bir zamanlar bir alakarga varmış. Bütün kargalardan daha büyükmüş. Bu yüzden kendini çok beğenip herkesi hor görürmüş. Bir gün kara kargaların arasına

gitmek istemiş. Onlarla oturup, konuşmak istemiş. Kara kargalar
- Senin sesini de görüntünü de beğenmedik, demiş.
Sonra da onu kovmuşlar.

   Alakarga dönüşte daha sonra güvercinlere rastlamış. Onlara imrenip kendini güvercin sanmış ve aralarına dalmış. İlk günler hiç konuşmuyor , hiç şakımıyormuş. Diğer güvercinler nereden bilsinler onun bir karga olduğunu kendilerinden zannedip hiç ses çıkartmamışlar alakarganın kendi içlerinde bulunmasına ama bir gün alakarga bir öteyim demiş o zaman hilesi ortaya çıkmış.

Güvercinler :
 -Güvercinin  böyle öteni olmaz deyip alakargayı kovmuşlar.
     Alakarga ne yapsın ? Yine alakargaların arasına dönmüş ama bu kez alakargalar onu istememiş;
- Sen bir kez bizi terk ettin bundan sonra aramızda yerin yok, demişler.
Böylece alakarga yalnız başına kalmış.
   Diğer canlıları hor görmenin yanlış bir şey olduğunu anlayan alakarga bir dahada kimseyi hor görmeyeceğine söz vermiş.Huyu düzelen alakargayı arkadaşları aralarına kabul etmiş,

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Önemli Not: Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Editörün Notu : Bir masal sitemiz siz anne ve babaların çocukların zihinsel gelişimine faydalı olmak amacı ile masallar düzenlemektedir. Eğer masalımızı beğendiyseniz aşağıda yorumlarınızı bekliyoruz. Bu sayede hem biz hem de masalı okumak isteyecek diğer aileler yardımcı olduğunuz için mutlu olacaktır. Teşekkürler.

1 yorum:


Google+ Badge

Facebook Sayfamız